Jumping frog – zostaw kalorie na dole!

Data dodania: 2018-03-26

Organizowany w naszym klubie Jumping Frog to trening przygotowany z myślą o osobach, które chciałyby schudnąć, równocześnie dobrze się bawiąc. W trakcie jednej godziny ćwiczeń można spalić aż do 800 kcal, angażując do pracy około 400 mięśni. Trening fitness na trampolinie to także znakomite źródło energii na cały dzień, które daje mnóstwo frajdy i jest przeznaczone dla każdego! Na czym polega? Jak wygląda aktywność w jego ramach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o Jumping Frog!

Trampoliny kojarzą się przede wszystkim z dzieciństwem, zabawą oraz sporą ilością śmiechu. Jednak tego typu rozrywka nadaje się również dla dorosłych, którym zależy na utracie nadmiaru kilogramów. Trening wykonywany przy pomocy trampoliny może być nie tylko o wiele skuteczniejszy od klasycznego fitnessu, ale również znacznie przyjemniejszy. Wystarczy godzina Jumping Frog w naszym klubie, aby poczuć się młodszym, lżejszym oraz bardziej zmotywowanym do działania. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia i przekonaj się, że warto się na nie zapisać już teraz!

Jumping frog – skacz jak żaba!

Oferowany w naszym klubie Jumping Frog to autorski program treningowy rodzeństwa z Tarnowskich Gór. Dzięki połączeniu dobrze znanych ćwiczeń ogólnorozwojowych ze specjalnie zaprojektowaną trampoliną, muzyką i poczuciem humoru, zajęcia cieszą się niezwykłą efektywnością, a przez to zdobywają popularność w całej Polsce. Możesz spróbować ich także w klubie Smart Gym Katowice 4 Wieże (Sprawdź grafik tutaj). Ponieważ cieszą one się bardzo dużym zainteresowaniem i jest ograniczona ilość miejsc, podpowiadamy, aby przyjść do klubu min. 20 min. przed zajęciami i odebrać u Smart Asystentów specjalny bloczek, który pozwoli Wam w nich uczestniczyć 🙂

Ćwiczenia rozpoczynają się od rozgrzewki, opartej na prostych podskokach, które mają stopniowo podnieść tętno oraz przygotować mięśnie do bardzo intensywnej pracy. To swego rodzaju przygotowanie do właściwego treningu, które jest jednak równie istotne, jak on sam. Na następnym etapie poznasz kroki, wykorzystywane w trakcie całego treningu. Część główna Jumping Frog składa się z naprzemiennych ćwiczeń wzmacniających oraz elementów cardio (różnych wariantów skoków). Ostatnie minuty poświęcone są wyciszeniu i rozciąganiu, które zapobiegną po-treningowemu bólowi mięśni i ułatwi skuteczną i szybką regenerację po intensywnym wysiłku.

Co ważne, podskoki wykonywane w trakcie zajęć nie przypominają tych z dzieciństwa. Zamiast skakać „jak najwyżej”, odbij się od trampoliny, a następnie unieś kolana możliwie blisko klatki piersiowej (jak żaba 😉 ) – w ten sposób zaangażujesz do pracy jeszcze więcej mięśni i uzyskasz jeszcze lepsze efekty treningu!

Zostaw kilogramy w dole!

Odbywające się w naszym klubie zajęcia Jumping Frog są ukierunkowane przede wszystkim na spalanie kalorii, czyli redukcję zbędnych kilogramów. Osoby skaczące regularnie będą mogły cieszyć się przyspieszonym metabolizmem (poprawi skuteczność redukcji tkanki tłuszczowej) oraz jędrną, smukłą sylwetką bez śladu pomarańczowej skórki. Trening na trampolinie pozwala wzmocnić praktycznie wszystkie grupy mięśniowe, poprawić pracę układu sercowo-naczyniowego oraz zwiększyć wydolność płuc. Korzystnie wpłynie na równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz wytrzymałość organizmu, a co za tym idzie – na ogólne zdrowie. Zmiany będą miały nie tylko charakter fizyczny. Skoki na trampolinie w ramach Jumping Frog to idealny sposób, aby się odprężyć po męczącym dniu. Uwalniane w trakcie treningu endorfiny poprawią twoje samopoczucie, równocześnie zmniejszając poziom obecnego w twoim życiu stresu, a to ma wysoce korzystny wpływ na cały organizm.

Opcja dla każdego

Zapraszamy na zajęcia Jumping Frog! To doskonały pomysł na trening bez względu na wiek i płeć. Bez problemu wysiłek podjąć mogą również osoby, które skarżą się na ból kolan, czy bioder – trampolina nie obciąża stawów, amortyzuje skoki. To również okazja do doskonałej zabawy zarówno dla osób z długim stażem treningowym, uciekających przed rutyną, jak i osób „świeżych” bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jumping Frog kierowane są przede wszystkim do osób, dążących do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, jednak znajdą tu coś dla siebie osoby dążące do poprawy wytrzymałości oraz wzmocnienia mięśni.

Swoje uczestnictwo w treningach skonsultować z lekarzem powinny osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia. Przeciwwskazaniami są również dyskopatia, problemy z kośćmi oraz ciąża.

Czy wiesz, że?

Badania przeprowadzone w 1980 roku przez NASA dowiodły, że skakanie na trampolinie jest aż o 68% skuteczniejszą aktywnością, niż bieganie czy trening wykonany przy pomocy jakiejkolwiek maszyny treningowej. Obciążenie, występujące w trakcie skoku na trampolinie jest jednakowe dla wszystkich partii mięśniowych – nie ma więc mowy o przeciążeniu którejkolwiek z nich. Jeżeli więc chcesz połączyć efektywność i bezpieczeństwo treningu, a jednocześnie cieszyć się frajdą, jaką daje, Jumping Frog jest zdecydowanie dla Ciebie.

Pierwszy raz
w Smart Gym?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów.

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Obserwuj nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: