Jumping frog - zostaw kalorie na dole!

Jumping Frog to trening przygotowany z myślą o osobach, które chciałyby schudnąć równocześnie dobrze się bawiąc. W trakcie jednej godziny ćwiczeń można spalić aż do 800 kcal, angażując do pracy około 400 mięśni. Trening fitness na trampolinie to także znakomite źródło energii na cały dzień!

Trampoliny kojarzą się przede wszystkim z dzieciństwem, zabawą oraz sporą ilością śmiechu. Jednak tego typu rozrywka nadaje się również dla dorosłych, którym zależy na utracie nadmiaru kilogramów. Trening wykonywany przy pomocy trampoliny może być nie tylko o wiele skuteczniejszy od klasycznego fitnessu, ale również znacznie przyjemniejszy. Wystarczy godzina Jumping Frog w naszym klubie, aby poczuć się młodszym, lżejszym oraz bardziej zmotywowanym do działania. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki regularnemu uczęszczaniu na zajęcia!

 

Skacz jak żaba!

Jumping Frog to autorski program treningowy rodzeństwa z Tarnowskich Gór. Dzięki połączeniu dobrze znanych ćwiczeń ogólnorozwojowych ze specjalnie zaprojektowaną trampoliną, muzyką i  poczuciem humoru, zajęcia cieszą się niezwykłą efektywnością, a przez to zdobywają popularność w całej Polsce. Możesz spróbować ich także w klubie Smart Gym Katowice 4 Wieże (Sprawdź grafik tutaj). Ponieważ cieszą one się bardzo dużym zainteresowaniem i jest ograniczona ilość miejsc, podpowiadamy aby przyjść do klubu min. 20 min. przed zajęciami i odebrać u Smart Asystentów specjalny  bloczek, który pozwoli Wam w nich uczestniczyć 🙂

Ćwiczenia rozpoczynają się od rozgrzewki, opartej na prostych podskokach, które mają stopniowo podnieść tętno oraz przygotować mięśnie do bardzo intensywnej pracy. Na następnym etapie poznasz kroki, wykorzystywane w trakcie całego treningu. Część główna składa się z naprzemiennych ćwiczeń wzmacniających oraz elementów cardio (różnych wariantów skoków). Ostatnie minuty poświęcone są wyciszeniu i rozciąganiu, które zapobiegną po-treningowemu bólowi mięśni.

Co ważne, podskoki wykonywane w trakcie zajęć nie przypominają tych z dzieciństwa. Zamiast skakać „jak najwyżej”, odbij się od trampoliny, a następnie unieś kolana możliwie blisko klatki piersiowej (jak żaba 😉 ) – w ten sposób zaangażujesz do pracy jeszcze więcej mięśni.

 

Zostaw kilogramy w dole!

Jumping Frog to zajęcia ukierunkowane przede wszystkim na spalanie kalorii. Osoby skaczące regularnie będą mogły cieszyć się przyspieszonym metabolizmem (poprawi skuteczność redukcji tkanki tłuszczowej) oraz jędrną, smukłą sylwetką bez śladu pomarańczowej skórki. Trening na trampolinie pozwala wzmocnić praktycznie wszystkie grupy mięśniowe, poprawić pracę układu sercowo-naczyniowego oraz zwiększyć wydolność płuc. Korzystnie wpłynie na równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz wytrzymałość organizmu. Zmiany będą miały nie tylko charakter fizyczny. Skoki na trampolinie to idealny sposób, aby się odprężyć po męczącym dniu. Uwalniane w trakcie treningu endorfiny poprawią twoje samopoczucie, równocześnie zmniejszając poziom obecnego w twoim życiu stresu.

 

Opcja dla każdego

Jumping Frog to doskonały pomysł na trening bez względu na  wiek i płeć. Bez problemu wysiłek podjąć mogą również osoby, które skarżą się na ból kolan, czy bioder –  trampolina nie obciąża stawów, amortyzuje skoki. To również okazja do doskonałej zabawy zarówno dla osób z długim stażem treningowym, uciekających przed rutyną jak i osób „świeżych” bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jumping Frog kierowane są przede wszystkim do osób, dążących do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej, jednak znajdą tu coś dla siebie osoby dążące do poprawy wytrzymałości oraz wzmocnienia mięśni.

Swoje uczestnictwo w treningach skonsultować z lekarzem powinny osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, choroby układu krążenia. Przeciwwskazaniami są również dyskopatia, problemy z kośćmi oraz ciąża.

 

Czy wiesz, że?

Badania przeprowadzone w 1980 roku przez NASA dowiodły, że skakanie na trampolinie jest aż o 68% skuteczniejszą aktywnością, niż bieganie czy trening wykonany przy pomocy jakiejkolwiek maszyny treningowej. Obciążenie, występujące w trakcie skoku na trampolinie jest jednakowe dla wszystkich partii mięśniowych – nie ma więc mowy o przeciążeniu którejkolwiek z nich.

Zobacz również