5 pysznych zdrowych przekąsek, które możesz zabrać ze sobą wszędzie

Data dodania: 2017-07-06

W ciągu dnia coraz trudniej jest zagospodarować czas na przygotowanie pożywnych, zbilansowanych posiłków, które odpowiadałyby bezpośrednio potrzebom naszego organizmu. Często decydujemy się na najpowszechniejsze drożdżówki i batony, które dostać można niemalże wszędzie…

Jeżeli pracujemy nad swoją sylwetką, to oprócz regularnych treningów w klubie fitness, czy na siłowni, powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi przede wszystkim składników dla niego niezbędnych. Wydawać by się mogło, że to zadanie będzie wiązało się przede wszystkim z wyrzeczeniami i ogromną walką z samym sobą. Tymczasem chcemy pokazać Ci, że zdrowe jedzenie też może być smaczne. Mało tego, samodzielnie przygotowane przekąski możesz zabrać ze sobą wszędzie – na uczelnię, do pracy, na przechadzkę, wycieczkę itp. Wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie pięć propozycji smakołyków, które możesz przygotować samodzielnie, bez obaw o nadmiar kalorii.

  1. Koktajle owocowe i warzywne – idealna propozycja na lato między innymi ze względu na dużą dostępność tych sezonowych. Wariantów łączenia ich ze sobą jest naprawdę wiele. Koktajl wlać można do specjalnego pojemnika (obecnie na rynku znaleźć można nawet takie, które umożliwiają utrzymanie niskiej temperatury produktu). Naszym ulubionym jest napój robiony z dwóch garści szpinaku, dużego awokado, dwóch bananów, dwóch jabłek, soku z cytryny, dwóch łyżek siemienia lnianego i szklanki wody.
  2. Pizzerinki z cukinii – Umytą cukinię obieramy i kroimy na plastry o grubości ok 1-2 cm. Każdy z nich smarujemy przygotowanym wcześniej sosem pomidorowym, a następnie przykrywamy serem. Pieczemy przez ok 20 minut w piekarniku nastawionym na 200 stopni. Znakomicie sprawdzą się jako drugie śniadanie.
  3. Omlety – kolejna przepyszna propozycja zarówno „na ciepło”, jak i „na zimno”. Omlety przygotowujemy na bazie mąki – najlepiej gryczanej lub orkiszowej, a smażymy na oleju kokosowym albo ryżowym. Omlety możemy pokroić, a do pojemnika wsypać dodatkowo owoce i bakalie do smaku.
  4. Przysmak z chia w słoiczku – nasiona chia są obecnie absolutnym fenomenem na rynku. Szałwia hiszpańska wyróżnia się bogactwem składników odżywczych takich jak kwasy omega-3, magnez, żelazo i błonnik. Na rynku można dostać już gotowe napoje z ich wykorzystaniem (opcja dla osób szczególnie zabieganych), ale z powodzeniem można przygotowywać je również samodzielnie. Ze względu na płynną formę przysmaku, nadaje się do spożycia w każdej sytuacji.
  5. Sałatki owocowe i warzywne – opcja do pojemniczka idealna szczególnie do pracy, szkoły czy na uczelnię. Dobór ulubionych warzyw i owoców może dać znakomity efekt szczególnie wtedy, gdy wzbogacimy go np. o nasiona słonecznika, czy pestki dyni. Z powodzeniem można wykorzystać różne rodzaje mięsa i ryb.

Opcji zdrowych przekąsek jest obecnie bardzo dużo. Jako smakosze chętnie w nich przebieramy i szukamy opcji, która będzie zdrowa, smaczna, a jej przygotowanie nie zajmie dużo czasu. Zdrowe odżywianie nie musi być pasmem wyrzeczeń, zamiast tego może okazać się smakowitym aspektem naszego życia i najlepszym uzupełnieniem treningu w klubie fitness i na siłowni.

 

wending-silownia

 

Ale jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że nie będziesz mieć czasu na przygotowanie posiłku, pamiętaj, że w naszych klubach znajdziesz automaty, w których kupisz przygotowane specjalnie dla sportowców batony proteinowe. Co prawda, nie powinno się spożywać więcej niż jednej sztuki dziennie i nie mogą stanowić zamiennika dla pełnowartościowego posiłku, ale:

  • są bardzo sycące;
  • dostarczają energii i wszystkich niezbędnych składników;
  • zawierają dużą ilość wysokiej jakości łatwo przyswajalnego białka.

Pierwszy raz
w Smart Gym?

Zobacz poradnik przygotowany dla nowych klientów.

Dowiedz się więcej

Klauzula informacyjna – dane osobowe - zobacz

Obserwuj nas

© Copyright 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: