STWÓRZ Z NAMI SZLACHETNĄ PACZKĘ

Święta to magiczny czas w roku, w którym możemy dzielić się radością i dobrymi uczynkami. Nie zapominajmy jednak o potrzebujących. Dołącz z nami do akcji Szlachetna Paczka i spraw, by ktoś uśmiechnął się w te święta!

Zbiórka produktów rozpoczyna się 13 listopada i potrwa do 9 grudnia. Wszystkich Klubowiczów zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Prosimy o przynoszenie nowych rzeczy. Zależy nam, by przygotowane paczki były jak najlepsze i mogły służyć Rodzinom przez wiele lat!

 

Przyłącz się do akcji i trenuj bezpłatnie w weekendy

Nie masz aktywnego karnetu do Smart Gym, a chcesz przyjść na trening? W sobotę i niedzielę możesz trenować w naszych klubach w zamian za artykuł do paczki. Wystarczy przynieść rzecz o wartości zbliżonej do ceny pojedynczej wejściówki (19 zł). Szczegóły tutaj.

 

KOMU POMAGAMY?

 

Pani Magdalenie z Rodziną

 • Pani Magdalena – 40 lat
 • Syn Maciej – 14 lat
 • Córka Katarzyna – 9 lat
 • Córka Emilia – 7 lat
 • Córka Hanna – 4 lata

Historia Rodziny

 • Codzienne życie rodziny opiera się na cyklu odprowadzania dzieci do szkoły i przedszkola a później na wspólnym odrabianiu lekcji, gotowaniu lub zabawie-w rodzinie liczącej 4 dzieci zawsze jest coś do zrobienia, niekończące się obowiązki, ale również mnóstwo dziecięcych emocji i radości z małych rzeczy. Mama stara się zapewnić dzieciom co może, ale z powodu własnych problemów zdrowotnych, może się to zmienić. Czeka na diagnozę, podejrzewa się u niej glejaka mózgu. Pani Magdalena, co prawda pracowała jakiś czas jako sprzątaczka, ale konieczność zajęcia się małą Hanią oraz przypilnowania dziewczynek w wieku szkolnym stało się tak wymagające, że musiała zostać w domu. Pani Magdalena miała problemy w przeszłości, zaczęło się już od dorastania w rodzinie z chorobą alkoholową, jednak zanim urodził się najstarszy syn, była już czysta oraz trzeźwa i ten stan trwa do dziś. Siłę dają jej spotkania grupy wsparcia oraz walka o przyszłość dzieci. Żyją w skromnym mieszkaniu, zapełnionym łóżeczkami i biurkami dzieci, z aneksem kuchennym w jednym z dwóch pokoi. Przychody rodziny to w sumie 4805 zł, po opłaceniu leków i niezbędnych opłat w kwocie 1265 zł , na jedną osobę pozostaje im 708 zł.

Co zbieramy?

 • ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach
 • ŚRODKI CZYSTOŚCI: mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski/tampony, proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, ZIAJA – na atopowe zapalanie skóry dla dziecka, szampony i szczoteczki do zębów dla dzieci 4-9 lat
 • ODZIEŻ: Maciej: dres (całoroczne), rozmiar: L, Katarzyna: koszulka/t-shirt (całoroczne), rozmiar: 140 cm, Hanna: skarpetki (całoroczne), rozmiar: XS/ rozmiar buta: 27
 • OBUWIE: Maciej: adidasy, rozmiar 47, kolor ciemny, Katarzyna: kozaki/buty zimowe, rozmiar 37, kolorowe kalosze dla dziewczynki, Emilia: kozaki/buty zimowe, rozmiar 31, kolorowe kalosze dla dziewczynki, Hanna: kozaki/buty zimowe, rozmiar 27
 • MATERIAŁY SZKOLNE: zeszyty, bloki, kredki, klej, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania, farbki, plastelina
 • SZCZEGÓLNE UPOMINKI: Magdalena: upominek niespodzianka, Maciej: słuchawki bezprzewodowe, Katarzyna: pamiętnik z jakąś księżniczką (np. Vajana, Roszpunka), Emilia: ozdoby do włosów, gumki, Hanna: upominek niespodzianka

 

Więcej informacji oraz listę potrzebnych rzeczy znajdziesz  TUTAJ

 

Pani Marii

 • Pani Maria – 83 lata

Historia Rodziny

 • Pani Maria jest starszą, samotną kobietą. Życie było dla niej prostsze, gdy dzieliła je z mężem- niestety zmarł kilka lat temu. Od tego czasu pani Maria jest zdana tylko na siebie, ponieważ nie mieli dzieci ani bliższej rodziny, która mogłaby jej pomóc. Obecnie praktycznie nie wychodzi już z domu, ma problemy z poruszaniem się, ze słuchem. W prostych codziennych czynnościach radzi sobie wciąż sama, ale już o zrobienie zakupów musi prosić sąsiadów. Na co dzień kobiecie brakuje kontaktu z drugim człowiekiem, z dalszej rodziny utrzymuje relacje jedynie z kuzynką. Pani Maria utrzymuje się jedynie ze skromnej emerytury w wysokości 1235 złotych miesięcznie. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania oraz zakupu leków (łącznie około 540 zł) pozostaje jej około 695 złotych na miesiąc.

Co zbieramy?

 • ŻYWNOŚĆ TRWAŁA: herbata, kasza, makaron, cukier, olej, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, konserwy mięsne, mąka, herbata, rumianek, mięta, mleko w kartonie, płatki owsiane, dania gotowe w słoikach (fasolka po bretońsku, pulpety)
 • ŚRODKI CZYSTOŚCI: mydło/żel myjący, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon
 • WYPOSAŻENIE MIESZKANIA: gruba, puchowa kołdra na zimę – rozmiar 160×200 oraz pościel dostosowana rozmiarem do kołdry
 • BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: czajnik
 • INNE POTRZEBY MATERIALNE: opał 1 tona (węgiel w workach), mokra karma dla kota, żwirek dla kota
 • SZCZEGÓLNE UPOMINKI: prenumerata czasopisma „ Życie na gorąco”


Więcej informacji oraz listę potrzebnych rzeczy znajdziesz TUTAJ

 

Dziękujemy za każdą pomoc!